kaja_h1.jpg, 21kBKája nás opustil ve věku 10ti let. Odešel náhle na akutní selhání srdíčka. Narodil se 1.1.2000 v Doudlebech nad Orlicí v chovatelské stanici DANJA manželům Daňkovým. Vyrostl z něho nádherný pes, který svou vyrovnanou neagresivní povahou předčil mnohá údajně "nebojová" plemena. K jeho genetickým přednostem patřila především kvalitní stavba těla, pevná kostra a silné čelisti s perfektním nůžkovým skusem, a také zajímavá, velmi výrazná barva.

Kája miloval pohyb všeho druhu. Nejraději lítal po lese a nosil všechny klacky, které byly jen trochu vhodné pro jeho buličí hry. To znamenalo, že nejoblíbenější hračkou byl alespoň 15-ti kilový kmen, se kterým nám s grácií sobě vlastní podrážel nohy a vytvářel modřiny, případně cyklistům vyplétal dráty z horských kol.Také se strašně rád "bahnil". Někdy jsme měli pocit, že máme doma spíš hrocha. Nejraději měl rybníky s černým smradlavým bahýnkem, ve kterém se děsně rád povaloval a k tomu občas přikousnul rákosí.

kaja_1.jpg, 31kB

Chodili jsme také na cvičák, kde se ovšem choval jako pravý bullterier: žádné výkony se očekávat nedaly. Za vše ale mluví, že jediného vítězství na cvičištích jsme dosáhli při závodě O pohár výcvikáře Braníka, a to nikoliv za poslušnost, ale za "Nejsympatičtější dvojici závodu". Ty psí kusy co Kája předváděl se ani nedají popsat..... :-))))))))

Nepodařilo se nám složit ani ZOP. Bullterier je bohužel (bohudík) pes spíše pro radost a hry než tvrdý drill na cvičáku. Zkoušeli jsme i agility, které běhal s velkou chutí, ale chyběla mu potřebná rychlost border colií ;o)) Zato coursing se stal Kájovou zálibou. Úplně mu propadl. Měl vyběhanou licenci a jeho lovecké nasazení bylo opravdu překvapivé. Kája byl každým coulem PAN pes......

Datum narození:

1.1.2000

Vyšetření srdce:

negativní - 1 strana / 2. strana

Výška:

48 cm

Váha:

30 kg

Složené Zkoušky:

Průkaz původu:

1. strana / 2. strana

Výstavy:

Žďár nad Sázavou 4.6. 2005
V - Oblastní vítěz,

OV Kunratice 2003
V1 - Oblastní vítěz, vítěz třídy

Klubová výstava Konopiště 2002 (rozhodčí p. Krejčí) - V1

MVP Brno (rozhodčí p.Tichá)
V2 - Res. CAC
Kontakt:
Tereza Velková
e-mail: tereza.velkova@seznam.cz
mobil: 777 027 036