22.12.2012

Tak jsem se pro samou práci s naším novým koňským přírůstkem k webu vůbec nedostala. Tak pěkně popořádku:

Štěňátka Farrago porodila a už jsou ve světě. Spojení však rozhodně nesplnilo očekávání a určitě ho majitelka Farrago nebude opakovat. Doufáme že příští volba ženicha bude šťastnější a lépe si s Nuggetkou sednou.

Začátkem roku se Hany odstěhoval k nové majitelce na Rokycansko kde jí bude dělat společníka při vyjížďkách do Brdských lesů a nebude se muset stresovat se mnou na závodech....Nebylo to pro něj to pravé a jeho stres se víc a víc prohluboval...nemělo smysl abychom se spolu dál trápili když někomu může dělat svou krásou a skvělým zdravím ještě dlouhé roky radost. Anička je s Hanym maximálně spokojená a já doufám že si budou spolu i nadále rozumnět.

Říká e jednou cob, navždy cob...a tak to dopadlo i u nás. 30.3. jsme si do Semic přivezli 3letého, krásného a skvěle vychovaného plemenného hřebce Welsh coba jménem Brynseion Trahern, alias Tracy. Vytrhli jsme ho z pohádkově krásného domova, který mu budeme jen stěží vynahrazovat, viz. Hřebčín Amerika. Tracyho jsme v červenci začali obsedat a dnes již pracuje pravidelně pod sedlem a s přehledem zvládá i práci na dvou opratích... V říjnu jsme se přestěhovali do nové stáje v Hradišťku u Sadské. Mezi vánočními svátky pak poprvé okusí připřažení ke kočáru.....pevně doufám že i v této činnosti si zachová svou vyrovnanost a velkou ochotu spolupracovat ;-) V roce 2013 bychom se chtěli zúčastňovat hobby závodů spřežení a v roce 2014 až bude Tracymu 6 let, začít opravdu závodit. Tak snad se nám to podaří.....

Tracy bude v roce 2013 nabízen jako plemenný hřebec. Má ČR i GB licenci. Více na jeho stránce

Na jaro 2013 plánujeme druhý vrh po naší Rozárce. Ženich ještě není vybraný ale pracujeme na tom ;-)

16.4.2012

Velmi dlouho jsem se nedostala k aktualizaci stránek, ale konečně k tomu mám pořádný důvod! Gina bude babičkou!! Okolo 30.4. se narodí vrh pod naší chovatelskou stanicí. Maminkou štěňátek bnude Farrago In-Sitú a otcem velmi úspěšný pes Tay Pajar (JCH CZ, CH CZ, CH SK, BOB, CACIB....). Oba rodiče mají vyšetřené srdce a lednivy. Tay navíc patellu. Takže miminka budou mít veškeré předpoklady být zdravá :-) Moc se na houstičky těšíme a doufáme že všechno dobře dopadne!!

NaggyTay Pajar

 Aktuality 2011

TOPlist  

Kontakt:
Tereza Velková
e-mail: tereza.velkova@seznam.cz
mobil: 777 027 036