27.12.

Všechna štěňátka už odešla do nových domovů. Doufáme že se budou mít báječně a novým rodinám budou dělat jen samou radost. Všichni od našich kraťand očekávají to samé, že to budou aktivní, zdraví a skvěle poslušní kamarádi...a my jsme si téměř jisti, že to tak bude ;-) Takže: hodně štěstí děti!!!

Na stránce štěňata jsme doplnili fotografie z věku 7 týdnů, doplnili jsme výsledky MDR1 testů a dopnili jsme páníčky. Fotky jsou poněkud děsivé, ale prckové místo pózování poslouchali ječící sourozence vedle v bedně, kteří se dožadovali pozornosti a nebohý iPhone nestíhal ;-)

3.12.2013

Tak všechna štěňátka už mají své páníčky!!

28.11.2013

Štěňátkům bude v sobotu 5 týdnů a jsou to všechno už opravdoví pejsci. Několikrát denně podnikají výlety na zahradu, ale bohužel nám teď venku přituhlo tak jsou trochu zmrzlí ;-) Všichni už byli 2x odčervení a na příští víkend pro ně chystáme čipování, očkování a odběry DNA vzorků pro testování MDR1. Všechna štěnátka až na Balthasara už mají své páníčky a jsou netrpělivě očekávána ve svých nových domovech ;-) Naštěstí se z žádného z prcků nestane neuvážený dárek pod stromeček a všichni jdou do rodin kde již se psy mají zkušenosti a těší se na pověstnou kraťandí chuť spolupracovat ;-)

Pro ilustraci přikládám fotku....najděte 8 rozdílů......... :-D

8 rozdílů

19.11.2013

Pokud se Vám zdálo, že Vám někdo vyměnil Vaše štěndo, tak se Vám to nezdálo ;-) Záhadným nedopatřením se nám zrdcadlově otočily fotky....Vše tedy napravuji a omlouvám se ;-)

V tuto chvíli jsou volné dvě tricolorní fenečky (jedna je předběžně zadaná, ještě nevíme která) a tricolorní pejsek. Takže pokud toužíte po štěňátku od nás, neváhejte.... Přikládám fotky porodní bedny a nové herny pro prcky.

porodnaherna

18.11.2013

Štěňátkům byly v sobotu tři týdny. Všechna už vidí, slyší a mají prořezané zoubky. Před týdnem byla poprvé odčervená a zvládla to bez ztráty květinky. Už dostávají 2x denně příkrm a náramně si to pochvalují.... Nové fotky ve věku 3 týdnů v sekci štěňata

Na své páníčky stále čekají dvě tricolorní holčičky a tricolorní pejsek. Odběr štěňátek bude možný kdykoliv po 14.12.2013.

5.11.2013

Vrh B In-sitú je na světě!! Prckové se vyloupli na svět v sobotu 26.10.2013. Všechna mimča i Rozárka jsou v pořádku. Porod trval od 7:45 do 14:45. Prckové se rodili bez nejmenších komplikací. Rozárka je hvězda....... A teď co se nám vlastně vylíhlo?? 6(!) holek a 2 kluci. Porodní váhy od 230 do 390g. 4 fenky jsou tricolorní, 2 fenky blue merle, 1 chlapeček je tricolorní a 1 blue merle. Lepší rozložení barev a pohlaví jsme si opravdu přát nemohli. Rozárka asi sdílela mojí noční můru o 7 zlatých psech a chtěla mne potěšit ;-) Některá štěnátka ještě čekají na své páníčky. Více v sekci Štěňata

30.9.2013

Březost je potvrzena! Na sonu jsme našli přinejmenším 7 prcků. Tak doufáme že všechno dobře dopadne a okolo 23.10. se malí vylíhnou. Pokud máte zájem o štěňátko od nás, tak neváhejte ;-) Štěňátka budou CEA clear po rodičích, na PRA a KAT budou testována klinicky a na MDR1 geneticky.

sono

2.9.2013

Máme nakryto! 25.8. jsme byli s rozárkou za novým ženichem. Vybrali jsme krycího psa importovaného z Norska kterým je Alertness Dexterity. Pevně doufáme, že toto krytí již bude úspěšné a my se koncem října dočkáme blue merle a trikolorních štěňátek. Máte-li zájem o štěňátko z tohoto spojení neváhejte nás kontaktovat. Výsledky sona budeme mít koncem září.

rose_rigorose_rigoII

17.8.2013

Náš Tracy absolvoval své první vozatajské závody a nutno dodat že si s úkolem poradil na jedničku. Nejen že celou cestu na Semické derby a zpět absolvoval "po kopytě" (celkem jsme urazili 15km), ale na závodech se choval slušně a skvěle spolupracoval. Jsem na něj pyšná! Autor fotek Gabriela Rotová, hřebčín Amerika.

semickederby semickederby2

12.3.2013

Ani druhé sono bohužel březost Rozárky nepotvrdilo. Netušíme kde se stala chyba, ale štěnda letos tedy bohužel nebudou. Moc nás to mrzí.....

8.3. jsme po dlouhém zvažování nechali vykastrovat Tracyho. Vzhledem k tomu, že naší hlavní prioritou je závodění a všechny možné společenské koňské aktivity, a chovatelství bylo tou poslední činností které jsme chtěli dát přenost, byla volba nakonec jasná.... Takže z Tracyho je valášek a já doufám že se brzy z operace zotaví a budeme spolu spokojeně fungovat i nadále.

8.2.2013

Včera jsme se dozvěděli, že tragicky zahynul náš odchov Falco In-Sitú. zemřel 31.1. při naháňce na černou zvěř. Vzhledem k tomu že se nenacházel v ideálních podmínkách nám nezbývá než věřit, že to tak opravdu bylo a Dean zemřel při lovu.....Vytáhl jsi si chlapče černého Petra hned dvakrát za život....moc nás to mrzí...... Už druhý černý chlapeček z našeho odchovu měl takhle pohnutý osud :-(

30.1.2013

Tak máme nakryto!!! Byla to akce na rychlo, ani jsme se nestačili probrat a je to za námi :-) Pro Rozárku jsme nakonec vybrali nádherného mladého psa v Čechách. Vigo (Cole Grenay) je aktivní, velmi inteligentní pejsek, který se se svou majitelkou věnuje hlavně agility a různým alternativním druhům výcviku. Vzhledem k tomu, že se soustředí převážně na práci, výstavní úspěchy ho prozatím míjejí. To však v našich očích ani v nejmenším nezmenšuje jeho kvality ;-) Takže koncem února zajdeme na sono a uvidíme jak se vše podařilo ;-)

rose x vigo

 Aktuality 2012

Aktuality 2011

Aktuality 2010

Aktuality 2009

TOPlist  

Kontakt:
Tereza Velková
e-mail: tereza.velkova@seznam.cz
mobil: 777 027 036